12:25 neljapäev, 04.06.2020
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
ValgamaaKülad
  Meegaste küla

Meegaste küla asub Valga maakonnas Puka vallas. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elab külas 54 elanikku.

Otepää kõrgustiku kõrgemad tipud asuvad sõites Arulast Puka suunas. Siin ületab maantee Meegaste mäe (207 m), millelt näeb ka ilma vaatetornita väga kaugele.

Jaanimägi on Otepää kõrgustiku läänetiiva põhjaosa kõige kõrgem mägi (198 m). Mäel kasvab looduskaitse alla võetud mänd, mis on Otepää kõrgustikul tõenäoliselt kõige parem ja tuntuim orientiir. Eriti hästi ning kaugele paistab mänd loodesse, läände (Tartu-Valga maanteele) ja edelasse. Jaanimäe edelajalamil asuvad Tsoru pere hooned, nende läheduses on pisike järv.

Meegaste mäe piirkonnas Otepää - Puka maanteelt vasakule pöörduva tee ääres asub Päästjärv (pindala 8,5 ha). Järv asub Kõrgemäe (ka Savimäe, Savilöövimäe) jalamil 170,7 m kõrgusel ning on sobiv suplemiseks.

Kõrgemägi kulgeb umbes 450 m laiuse lamedalaelise künnisena loodest kagusse, tõustes kaguosas 214,6 meetrini. Mäe kõrgema kaguosa ületab Meegastelt Linnamäe perede juurde viiv uus maantee. Kõrgemägi on Otepää kõrgustikul kõrguselt teine tipp. Mäe relatiivne kõrgus on 30 m ringis. 20. sajandi algupoolel oli Kõrgemäel kohalik tellisetehas, millest ka mäe kohalik nimi - Savi(löövi)mägi.

Päästjärve lähedale jääb ka endisest Tinnijaagu talust loodes asuv Tsiatrahvimägi (Tinnijaagu Kõrgemägi). Selle kõrge kuusikuga kaetud terav kuppel tõuseb 213 m kõrgusele, olles kolmas kõrgem tipp Otepää kõrgustikul.
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee