11:04 reede, 01.07.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
TartumaaVallad
  Alatskivi vald

Alatskivi vald asub Tartumaa kirdeosas Peipsi järve ääres: 128,38 ruutkilomeetrit, 1445 elanikku (2003). 2009. a. oli elanike arv 1393 (vallavalitsuse kodulehe andmeil). Keskus Alatskivi alevikus. Idas piirneb Peipsi järvega. Valla kirdeossa jääb eraldi haldusüksusena Kallaste linn.
Valla põhja- ja lääneosa paikneb Ugandi lavamaal ning kaguosa Peipsi madalikul. Valda läbib loode-kagu-sihiline mattunud ürgorg, kus asub mitu järve (Mustjärv, Kuningjärv, Alatskivi ja Lahepera järv). Asustus on koondunud peamiselt valla põhjaossa ning Alatskivi ümbrusesse, lõunaosa on valdavalt metsane (metsamaa hõlmab vallast 46 %, riigimetsi haldab Alatskivi metskond). Valla piiresse jäävad Alatskivi parkmets, Alatskivi maastikukaitseala, Alatskivi-Padakõrve looduskaitseala ja Kuningvere kaitseala.
Rupsil asub Liivi muuseum (asutatud 1988 Eesti Põllumajandusmuuseumi filiaalina). Alatskivil, Kokoras ja Ninal on raamatukogu.
Umbes 1/5 valla elanikest on venelased, kes elavad peamiselt Peipsi ääres Ninal ja Rootsikülas. Ninal asuvad õigeusu Jumalaema Kaitsmise Kirik (ehitatud 1824-28) ja kalmistu. Piirkonna vene asustus on kujunenud peamiselt 17. sajandi teisel poolel.
Alatskivi metskonna keskus asub Saburi külas.
Valla staatus kaotati 1950, taastati 16. V 1991.
Alatskivi vallast pärinevad Juhan ja Jakob Liiv ja Eduard Tubin.

Eesti Entsüklopeedia XII. Eesti Entsüklopeediakirjastus Tallinn, 2003


VAATAMISVRSUSED:
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee