08:05 laupäev, 20.08.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
TartumaaKülad
  Rebase küla

Rebase küla asub Tartu maakonnas Kambja vallas. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elab külas 118 elanikku.

Rebase külas (endises karjamõisas) on sündinud peamiselt õlimaali ja graafikat viljelnud kunstnik Lembit Saarts (s. 1924).

Rebase külast edasi Võru poole sõites väärib tähelepanu endine Maidla hobupostijaama hoonetekompleks, mis ehitatud aastal 1861 täitmaks sideülesandeid 7 aastat varem avatud Tartu-Võru postmaanteel.
Ristkülikukujulise põhiplaaniga kompleksi kuuluvad hooned on omavahel ühendatud kivimüüriga. Teepoolsel küljel on kaks väravat, mille kaudu pääseb siseõuele. Kompleksi vasakpoolsele tiivale jäi postipoiste elamu ja pesuköök, selle taga väljaspool müüri asus jääkelder, kuhu pääses tagumise varuvärava kaudu. Peahoone vastas õue idaküljel olid ühise katuse all vankrikuur ja heinaküün, lõunaküljel hobusetall, siseõue keskel kaev ja ruhled (joogikünad). Peahoone on lihtsa fassadiga tellistest hoone puidust sammastele tugineva portikusega.

Maidlas asub teinegi arhitektuurimälestis - endine mõisahoone. See on rootsiaegne poolkelpkatusega laudpüstvoodriga palkmaja, milles eeskojad ja neli tuba, keskel mantelkorstnaga köök. Hoone arvatakse olevat ehitatud 18. sajandil.
Kompleksi kuulub sajand noorem tall-tõllakuur.
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee