08:07 laupäev, 20.08.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
TartumaaKülad
  Lohkva küla

Lohkva küla asub Tartu maakonnas Luunja vallas, Tartu-Räpina maantee ääres; hõlmab ka endise Vasula mõisa Anne karjamõisa. 2000. a. rahvaloenduse andmeil oli külas 782 elanikku. 2009. a. oli elanikke 808.
Lohkva on Tartu-lähedastest küladest üks suuremaid ja vanemaid. Küla on esmamainitud 1220. a. Henriku Liivimaa kroonikas(Lovecotte).

Lohkva kalmistu juurest Räpina maanteelt avaneb kaunis vaade Emajõe ürgorule, Tartu linna ida- ja kaguservale (Anne elamurajoonile). Lohkva kalmistule on maetud kauaaegne "Vanemuise " teatri näitleja Haim Drui (1909-1970).

Anne oli endine Vasula karjamõis, mis anti maareformiga Tartu linnale vanadekoduks. II maailmasõja ajal oli Anne mõisahoone nõukogude 86. laskurdiviisi peatuspaik

Seoses Räpina maantee rekonstrueerimisega jäi rida objekte vana maantee ja sellelt hargneva Kabina küla tee äärde.

Karl Eduard Söödi (1862-1950) sünnikoht asub Räpina maanteest lõunas Lohkva - Ihaste tee ääres endise Veski pere juures väikese oja ja tiigi kaldal. Siin möödus tulevase luuletaja ja tõlkija varane lapsepõlv. 1864. a. siirdusid vanemad Pangodisse, sealt edasi Haage Kurvitsale. Luuletaja külastas sünnipaika oma 85. sünnipäeval. Sünnipaiga asemel on graniidist mälestuskivi (kavand K. Kirt, teostus H. Kärner, 1972).

Lohkva külakoolis alustas muusikalist tegevust pärastine Väägvere mängukoorijuht Lohkva Taavet (Taavet Virkhaus). Lohkvas sündis ka tema poeg, eesti pasunakooride isa David Otto Wirkhaus.

Lohkva küla lähistel soisel niidul kasvab meil haruldast taime - lillaõielist siberi võhumõõka. Botaanikaharrastajatele pakuvad mõndagi huvitavat ka Lohkva liivikud.
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee