16:18 teisipäev, 09.08.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
TartumaaKülad
  Kärkna küla

Kärkna küla asub Tartu maakonnas Tartu vallas Amme jõe alamjooksul ja Tapa-tartu raudtee ääres. 2000. a. rahvaloenduse andmeil oli külas 218 elanikku.

Kärkna on rajatud Vanamõisa (Wannamoise) kloostrimõisana 13. sajandi lõpul. Praeguse nime on ta saanud 17. sajandi algul valduste omaniku, Tartu bürgermeistri Berendt von Gerteni nime järgi.

Kärkna klooster on vanemais ürikuis (1234) kirjas Valkanam Valkena või Falkenau nime all. Rahvasuus hiljem tuntud Muuge kloostrina oli ta tsistertslaste suuremaid keskusi Liivimaal. Klooster asus Emajõest 0,5 km kaugusel Amme jõe suudmealal (praeguses Lammiku külas) ning täitis Emajõe veetee ja kaitse ülesandeid. Kloostri rajas 13. sajandi teisel veerandil Tartu esimene piiskop Herman I, kes siin pimedana veetis oma vanaduspäevad ning on siia ka maetud.
1234. a. pihkvalased purustasid kloostri. Järgmistel sajanditel ehitati klooster konvenditaoliseks vesilinnuseks, mida ümbritses tornidega kindlustatud nelinurkne müür. Klooster hävis Liivi sõjas 1558. a., säilinud on alusmüüride varemed.
1888. a. tegi siin väljakaevamisi R. Guleke.
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee