14:34 pühapäev, 03.07.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
TartumaaKülad
  Illi küla

Illi küla asub Tartu maakonnas Nõo vallas. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elab külas 108 elanikku.

Illi küla on oma nime saanud kunagiselt veskipidajalt.

Illi on suur männimetsade ala Elva-lähistel sandurliivikutel. Siinsed palud (Illipalu, Varesepalu jt.) on puhkajate armsamad jalutuspaigad. Maastikku ilmestavad Elva jõgi ja Illi oja.

Illi järved (LKk), tuntud ka Umbjärvede (Väike ja Suur) nime all, asuvad Elva linnast 3-4 km lõuna pool Illi männilaane serval Laguja-Elva teest vasakul Elva orundi lammil.
Suur Umbjärv (1,9 ha) on ära- ja juurdevooluta tüüpiline metsajärv. Kaldad on rabastunud. Supluskohake ja lõkkeplats asuvad idakaldal. Loodes, Elva jõe kõrgel kaldal on toredad laagripaigad (Illi jõelaager ja siit 1 km põhja pool Illi metsalaager), kus toimuvad matkajate kokkutulekud. Väike Umbjärv (1 ha) asub suuremast järvest 0,8 km lõunas. Illi metsadest läänes Elva jõe vastaskaldal asub Elva Laskespordibaas ja selle lähedal lasketiir. Viimane on tuntuks saanud ka Tartu maratoni finishipaigana.

Vaikne järv asub Elva kagupiiril Metsakalmistust 150 m kagus. Linna puhketsooni kuuluva männilaane keskel asuv metsajärveke on mudase põhjaga ja ümbritsetud õõtsikuringiga. Soostunud idakaldale on kasvanud rabamännik. Oma taimestiku (valged vesiroosid) ja loomastikuga (rohelised konnad) on järveke pälvinud looduse- ja kirjandussõprade tähelepanu. Vaikse järve idüllilisus on paelunud ka kirjanikke, kunstnikke, heliloojaid, teadlasi.
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee