05:06 teisipäev, 07.12.2021
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
SaaremaaKülad
  Vana-Lahetaguse küla

Vana-Lahetaguse küla asub Salme vallas, Tehumardi-Lümandu maantee ääres. 2000. a. rahvaloenduse andmeil oli küla elaniketa.

Lahetaguset on esimest korda mainitud mõisana 1571. a. (Lahhentagge). Lahetaguse mõisahoone on hävinud. Säilinud on küün, viinaköök ja kelder.

Lahetaguse mõisas sündis 1778. a. Antarktika avastaja Fabian Gottlieb von Bellinghausen. 1968. a. sügisel asetati Lahetaguse mõisa juurde talle mälestuskivi.

Samas mõisas elas 19. sajandi esimesel poolel tuntud Saaremaa kirjamees J. W. L. Luce (1750-1842), laiade huvialade ja arenenud silmaringiga kultuuritegelane, kes tundis elavat Saaremaa looduse, rahva heaolu, keele ja ajaloo vastu. Luce sulest on ilmunud üle 20 teadusliku ja õpetliku sisuga teose (peamiselt saksa keeles). Tema populaarseim raamat "Sarema Jutto ramat" on praegu bibliofiilseks harulduseks.

Lahetagusel asuv Riksu järv (0,5 ruutkilomeetrit) on Saaremaa lääneranniku suurim jäänukveekogu. See küla lähedal kõrkjaisse kasvanud veekogu on tekkinud endisest merelahest. Meri ise on juba ligi 1 km kaugusele taganenud.
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee