07:13 laupäev, 02.07.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
SaaremaaKülad
  Nasva küla

Nasva küla asub Saare maakonnas Kaarma vallas Nasva jõe mõlemal kaldal, 7 km Kuressaarest lääneedelas Sääre maantee ääres. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elas külas 336 inimest, seisuga 01. 01. 2010 oli elanikke 369.
Nasva sadam sai nüüdisilme 1980. aastail, oli kalurikolhoosi "Saare Kalur" tootmiskeskus. Tänapäeval kuuluvad kompleksi peale kalasadama ja merematkajaid külalissadamana teenindava jahisadama (AS Nasva Jahisadam) veel mitu tootmisettevõtet.
Kaitsealadena kuuluvad Nasva piiresse Loodenina ja Loode tammik.

Sõites Kuressaarest Nasva poole on linna piirist umbes 1 km kaugusel teest vasakul Loode tammik, ainuke tamme enamusega looduslik park Saaremaal. Puude keskmine vanus on 150 aastat, üksikud puud on aga kuni 300-aastased.

Tammikust mõnesaja meetri kaugusel maanteest paremal asub Linnulaht (pindala 111 ha). See veelindude elupaik on Eestis üks ainulaadsemaid lindude liigilise koostise ja arvu poolest. Lahel on suured naerukajakate haudekolooniad - ligikaudu 6000 paari. Hulgaliselt pesitseb siin ka teisi veelinde - vesikanu, tutt- ja punapeavarte, luitsnokk-, sinikael- ning piiluparte.

Linnulahest umbes 1-kilomeetrise maaribaga on eraldatud rannajärv - Mullutu Suurlaht (pindala 14,4 ruutkilomeetrit, suurim sügavus 2,1 m), mis eraldus merest 1000-1500 aastat tagasi.
Järv koosneb idapoolsest Suurlahest (5,9 ruutkilomeetrit) ja läänepoolsest Mullutu lahest (8,5 ruutkilomeetrit); omavahel ühendab neid Kurguks nimetatav järvekael. Mullatu lahte suubuvad Kaarmise ja Kärla jõgi, väljavool on Nasva jõe kaudu merre. Merevee tõusuga hakkab aga Nasva jõgi vastupidi voolama ning kannab merevett järve.
Mullutu-Suurlaht on madalate kallastega taime- ja mudarohke soolatoiteline järv. Peamised kalad on ahven, särg, haug.
Sanatoorium "Kuressaare" saab siit oma ravimuda.

Kaarma valla koduleheküljelt loeme:

Nasva kaluriküla on tööstusliku paadiehituse häll Saaremaal, kus esimesed kiilud pandi pukkidele 1898. aastal. Nasva külast 1 km kaugusel (Kuressaare jääb 10 km kaugusele), Nasva jõe suudmes, vanas kalurikülas asub praegu Nasva Jahtklubi koos külalissadamaga. See on Saaremaa ainus siiani tegutsev jahtklubi, kus aktiivselt tegeletakse nii võistlus- kui avamerepurjetamisega.

Mullutu-Suurlahe järvistu – merest 2 km kaugusel asuv kaksikjärv, mis koosneb idapoolsest Suurlahest ja läänepoolsest Mullutu lahest, kus on meremuda lademed. Omavahel ühendab neid Kurguks nimetatav järvekael. Mullutu-Suurlaht on suuruselt Eesti neljas järv, asudes Kuressaarest 2 km lääne pool. Linnulahest umbes kilomeetrise maaribaga eraldatud rannajärve pindala on 1440 ha, suurim sügavus 2,1 m. Merest eraldus 1000-1500 aastat tagasi. 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee