08:08 laupäev, 04.07.2020
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
PärnumaaKülad
  Uulu küla

Uulu küla asub Pärnu maakonnas Tahkuranna vallas. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elas külas 545 inimest.

Uulus on vaatamisväärsed Uulu jõgi ning kanal, mille kaudu juhitakse rannikuga paralleelselt voolava jõe veed läbi luiteaheliku merre.

Luidetest ida poole jääv ala on palju kannatanud tulvavete läbi, mida Reiu jõkke voolav Uulu (Ura) jõgi pole suutnud ära kanda. Seepärast kaevati juba aastakümnete eest Uulu jõest otse merre kanal, mis aga talle pandud lootusi ei täitnud. 1981. a. rekonstrueeriti Uulu kanal täielikult, rajati ka automaatregulaator, Uulu jõe sängi aga loodi mahukas veehoidla.

Uulu küla mitmedki hooned on ümber ehitatud ja kohandatud endise mõisa kõrvalhoonetest. Lossi meenutav peahoone hävis 1917. a.

Aastatel 1848-92 valitses Uulus kaardiväe kapten parun Stael von Holstein (kammerhärra Reinhold, "Vana Rein"). 1879. a. külastas teda Vene riigi troonipärija, kes paar aastat hiljem asus troonile Aleksander III nime all.

Rannavallil on kaunis Uulu puhkeala. Selle kohal oli kunagi Uulu mõisa sadam oma kaiga - pika puust pulvärgiga kalapaatide jaoks. Selle ääres oli hea laadida-lossida ka paruni rannasõidulaevukesi. Krimmi sõja ajal põletasid Uulu pulvärgi koos paljude laevade ja kalapaatidega Pärnu lahes ristelnud Inglise sõjalaevad.

Ilus on vana park männimetsa ja Uulu jõe vahel. Siin peeti 1867. a. Pärnu kihelkonna laulupidu - esimene taolisi Eestis. Osalesid 7 laulukoori 250 lauljaga külakoolmeistrite juhatusel.

Küla läbivad maanteed, mida kaudu pääseb Laadi juures Valga maanteele ja Soometsa kaudu Häädemeestele. Rannavallile (siin on kõrgeim koht 8 m üle merepinna) viib läbi männiku 100-aastane tammeallee. Siia kauni vaatega kohale rajasid parunid oma matusepaiga.


VAATAMISVRSUSED:
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee