15:12 reede, 24.05.2019
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
PärnumaaKülad
  Maima küla

Maima küla asub Pärnu maakonnas Halinga vallas. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elas külas 40, 1. jaanuaril 2010. a. 39 inimest.

Maima külas leidub terve rida taluehitusi, mis kujukalt iseloomustavad kohaliku taluelamu arhitektuuri arengujärke alates 19. sajandi alguse rehielamust tänapäeva individuaalelamuni. Kõik need hooned asuvad 1,5 km pikkusel ja 100 m laiusel maaribal, moodustades nii omamoodi vabaõhumuuseumi.

Looduslikult väga huvitav on Maima külast 3 km lääne pool rabas asuv Virussaar.
See on ligi kilomeetrise läbimõõduga, lubjarikka pinnaga lame kõrgendik, mida katab liigirikas segamets. Valitseva kuuse kõrval esineb siin tammi, vahtraid, pärni ja muid lehtpuid. Siin kasvab kauniõieline kuldking. Virussaarel elab rebaseid, mäkri, valgejäneseid, oravaid ja tertri. On nähtud põtru, metssigu, hunte ja kotkaid. Virussaar on botaanilis-zooloogiliseks keelualaks.
Virussaart on peetud muistseks linnuseks, kuid pigemini võis see olla pelgupaigaks.

Mõne kilomeetri kaugusel soos on Lavassaare järv. See Litoriina staadiumi lõpul merest eraldunud veekogu jäänuk.
Looduslikest vaatamisväärsustest on tähelepanuväärsed kaks suurt pärna Maima lähedal Vahenurme mäel (31 m üle merepinna).

Vahenurme kaupluse juurest vasakule keerava tee kõrval on põllul kühm, kust kohalike kodu-uurijate arvates tuleks otsida Henriku Liivimaa kroonikas mainitud Majanpata-nimelist nõupidamiskohta.

Teisel pool teed on Maima kruusakarjäär, mille järskudes kallastes pesitsevad kaldapääsukesed. Kruusaküngas on rahvasuus tuntud Pitsimäe nime all. Selle kõrval asuvalt põllult leiti aastatel 1976 - 1980 toimunud arheoloogilistel kaevamisetel maa-alune põletuskalmistu. Leide oli kokku 1183. Surnud olid maetud põletatult väikestesse lohkudesse ja vähemalt osa neisst oli põletatud vahetult matmiskohal. Linnamäe (Linnamaa) kalmistu on dateeritud 11.-13. sajandisse.
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee