10:31 reede, 01.07.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
Lääne-VirumaaVallad
  Haljala vald

Haljala vald asub Lääne-Virumaa põhjaosas; 183,02 ruutkilomeetrit, 2858 elanikku (2003). Keskus Haljala alevikus.
Valla põhja- ja keskosa on Viru lavamaal, lõunaosa Pandivere kõrgustiku jalamil. Põhjaserval Kandle ja Varangu vahel on astanguna märgatav Põhja-Eesti paekalda lõik. Piirkonda veestab Selja jõgi, valla piiresse jääb osa Selja jõe oru kaitsealast. Haljalast loodes on Võsu maantee läheduses Vanamõisa männiku kaitseala. Riigimetsamaid haldab Loobu metskond. Valda läbib Tallinna-Narva põhimaantee, millelt hargnevad teed Võsule, Karepale, Aasperre, Kundasse ja Rakverre. Enamik ettevõtteid on Haljalas (seal elab umbes pool rahvastikust). Aasperes on põhikool ja raamatukogu, Põdrusel lasteaed-algkool ja Varangul raamatukogu.
Suurimad tööandjad on põllumajandusettevõtted. Tuntumad ettevõtted on AS Viru Õlu, AS Haljala Ehitus ja OÜ Eleks Telefon.
20 sajandi algul olid nüüdse Haljala valla piires Aaspere ja Maarja (Haljala) vald (viimane jagunes 1919 Varangu ja Haljala vallaks). 1939.a. piirid mõnevõrra muutusid, Varangu jaotati Haljala ja Kunda valla vahel. Rajoonide moodustamisel (1950) jäi nüüdse Haljala valla ala (Haljala, Põdruse ja Põdruse kn ning osa Viitnat) Rakvere rajooni, 1972 sai Haljala külanõukoguna nüüdsed piirid ja 30. IV 1992 omavalitsusliku valla staatuse.
Eesti Entsüklopeedia XII. Eesti Entsüklopeediakirjastus. Tln., 2003
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee