06:24 reede, 07.08.2020
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
JärvamaaKülad
  Käsukonna küla

Käsukonna küla asub Järva maakonnas Imavere vallas. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elas külas 144 inimest. 2009. a. oli elanikke 130.

Käsukonna küla piirkonnas asub endise Hermani mõisa hoonestik, millest omapäraseim on esindusliku fassaadiga sepikoda.

Vene vägede poolt II maailmasõjas hävitatud Risti kiriku asukohta tähistab mälestuskivi. Siin on ka kaks tamme - üks on istutatud Tema Pühaduse Dalai Laama ja teine Europarlamendi liikme Otto von Halsburgi poolt.

Jaan Jung (1879) kirjutab: kaupmeeste seas on viimasel ajal härra P. Lehmann, üks eesti sugu mees kõige suurem kaupleja. Ta on Põltsamaa alevisse palju majasid ja mitmed poed ehitanud. 15 aastat tagasi ostis härra Lehmann Käsukonna küla ära ja ehitas sinna asemele mõisa ja poe, küla nimetas ta Marienruh. Sinna mõisa sai paari aasta eest üks väga ilus väike kirik ehitatud, keda Risti kirikuks nimetati. Kirik sai härra Lehmanni nõu ja abiga, kui ka teiste mõisnike ja talunike kuluga väga kenasti üles ehitatud, mistarvis ht. Lehmann ehitusplatsi ilma hinnata ja veel hää summa raha juurde annud. Pilistvere koguduse Risti abikirik ehitati ajavahemikul 1872-74. Võimalik, et selle ehitajaks oli G. Beermann. Kirik pühitseti 27. oktoobril 1874. Kirikus oli 200 istekohta. Hävines 1941. a. suvel.
Kiriku kohta tähistav mälestuspaik on loodusmälestisena kaitse all.

Külast lõuna pool saab alguse Navesti jõgi, mis 13. sajandil Henriku Liivimaa kroonika järgi kandis Pala nime. Jõe pikkus on 102 km. Navestil on 93 lisajõge, millest suurimad on Halliste (86 km) ja Saarjõgi (33 km).
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee