12:13 kolmapäev, 23.09.2020
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
JärvamaaKülad
  Kirisaare küla

Kirisaare küla asub Järva maakonnas Roosna-Alliku vallas. 2000. a. elas külas 61 inimest.

Kabeli Suurkivi.
Kirissaare küla Kabeli talu põllul asuv hall peeneteraline gneissrahn, mille pikkus on 4,8 m, laius 3 m, kõrgus 2,4 m ja ümbermõõt 15,5 m. Selles esineb lõhesid, kvartsisooni ja 2–3 cm läbimõõduga lillavärvilisi granaadipesi. Ristlõikes on rahn viilkatusekujuline, kusjuures pikitelg kulgeb põhjast lõunasse. Rahnu tipus on V-kujuline lohk, mille sisepind on konarlik. Lohk on tõenäoliselt välgu tekitatud. Rahnu pind on kaetud samblike ja sammaldega. Rahn asub suures toomingapõõsas keset viljapõldu. Rahnu ümber on kuhjatud põllult koristatud kive.

Koordi mõis.
Pärnu–Rakvere maantee ääres Roosna-Alliku vallas Kirissaare külas. Säilinud on paekivist krohvitud peahoone ja paest kõrvalhooneid ning mõisast 400 m lääne pool endise paemurru lähistel heas seisukorras lubjaahi. Hoonetekompleksi ümbritsev 5,7 ha park piirneb põhjast tiigiga. Park on keskmise liigirikkusega, peamiseks puuliigiks tamm. Mõisahoones, kus on säilinud algseid ahje ning uksi, töötas Purdi Metskond.

Purdi järv. Paidest 13 km põhja-kirde pool, Kirissaare küla idaserval asuv kinnikasvav soojärv. Sissevool Koordi mõisa tiikidest, väljavool Pärnu jõkke.

Henn Sokk / JIP 2003
Materjal pärineb Roosna-Alliku valla koduleheküljelt.
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee