12:24 teisipäev, 24.05.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
JõgevamaaKülad
  Assikvere küla

Assikvere küla asub Pala valla lääneosas. Küla läbiv Haavakivi jõgi on suure languga ja oli varem veerohke, seetõttu töötas seal mitu vesiveskit.
Küla alal Iitemäel on hiiekoht, kus kasvavad ringjalt kased. Tuntud on Assikvere (Iite) mänd - omapärase võraga looduskaitsealune põlismänd. See 14 m kõrgune ohvrimänd kasvab külast põhja pool maa-alusel kalmistul. Hävinenud ladva tõttu kasvas puu võra selliseks, nagu ta praegu on.
Assikvere seltsimaja on kodus Halliku hariduse Seltsile. Selts asutati 1920. a. Algusaastail tegutses see kohalikus koolimajas, kuid 1933. a. valmis rahva annetuste ja mitmesuguste korjandustega saadud rahaga seltsi oma maja. 1992. a. Halliku Hariduse Selts taastati. Seltsimaja oli alles ja see tuli ühisel jõul remontida. Kuna selts tegutses oma esialgse loomise ajal Saare vallas Halliku külas ja taasloodud seltsis osaleb ka naabervalla rahvast, jäi esialgne nimi alles.
Et seltsimajast 4 km kaugusel on luuletaja Anna Haava (1864-1957) sünnikoht, on haridusselts võtnud südameasjaks temaga seotu jäädvustamise. 2006. a. avati seltsimajas Anna Haava tuba. Seltsimajas tegutseb väike raamatukogu ja on avatud Interneti-punkt.
1766. a. asutatud Assikvere kool suleti 1968. a. 2005. a. avas kooli kauaaegne ja viimane õpetaja Silvia Huononen koolile mälestuskivi.

Jõgevamaa. Kuninglik väärikus, Kalevipoja jõud. Autoriõigus: Jõgeva Maavalitsus, 2009 Tallinna Raamatutrükikoda.
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee