14:43 kolmapäev, 01.12.2021
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
Ida-VirumaaKülad
  Vasknarva küla

Vasknarva küla asub Ida-Virumaal Alajõe vallas. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elas külas 69 elanikku.

Vasknarva küla venekeelset nime Sõrenets mainitakse ürikuis esmakordselt 1416. a. Professor E. Varepi arvates on Vasknarva küla olnud algusest peale vene elanikkonnaga.

1349. a. ehitati Vasknarva ordulinnus, mille aga pihkvalased juba samal aastal hävitasid. 1442. a. lõpetati uue linnuse (Vastne-Narva) ehitamine. Liivi sõja ajal purustati see taas. 17. sajandi algul korrastati linnust veel kord, kuid arvatavasti sama sajandi lõpul muutus see lõplikult varemeiks, sest Põhjasõja ajal Vasknarvat enam linnusena ei mainita.
Tänapäeval on kunagisest võimsast kaitseehitisest alles ainult 3 m paksused müürid.

Vaatamist väärib Vasknarva õigeusu kirik.

Endistel aegadel oli Vasknarva Peipsi põhjaranniku küladest suurim. 1873. a. elas siin 870 inimest. II maailmasõjas küla hävis. Hukkus palju kohalikke elanikke, kelle nimed on kantud peatänava ääres olevale mälestusmärgile.

Vasknarva juurest algab Peipsist Eesti veerikkaim jõgi - Narva jõgi (pikkus ainult 78 km). Oma ülemjooksul voolab ta kahes harus Jaama ja Kuningaküla juures ning Poruni jõe ja Gorodenka oja suudmete vahel. Permisküla kohal on jões 2 km pikkune saar. Seoses Narva hüdroelektrijaama ehitamisega 1956. a. paisutati jõele Narva veehoidla, mis ulatub Narvast Poruni jõe suudmeni. Nii Narva jõgi kui veehoidla on väga hinnatud kalastuspaigad.


VAATAMISVRSUSED:
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee