21:55 kolmapäev, 24.04.2019
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
Ida-VirumaaKülad
  Tärivere küla

Tärivere küla asub Ida-Virumaal Iisaku vallas. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elas külas 65 inimest. 1. jaanuaril 2010 oli elanikke 55.

Tärivere küla mainitakse esmakordselt ürikuis 1330. a. Tärivere mõisale kuulusid peale Tärivere küla veel Varesmetsa, Katase, Karjamaa ja Karoli küla. Kunagistest mõisahoonetest on säilinud võlvitud keldritega ait ja viinavabrik. Mõisa kohale tekkinud asulat nimetati vahepeal Kaleva külaks.

Tärivere mägi on pika Iisaku-Illuka vallseljaku kõrgeim osa, ulatudes 94 m üle merepinna. Oma suhtelise kõrgusega (40 m) on Tärivere mägi Eesti vallseljakute seas suurim. Mäelt, mis on ühtlasi Alutaguse kõrgeim punkt, avaneb vaade metsarohkele tasandikule.
Tärivere mäe ja Iisaku alevi vahele jääb ilus segamets, mis aleviku põhjapiiril lõpeb kaitsealuse parkmetsaga.

Valla koduleheküljelt:

Tärivere mägi
Enne kruusakarjääri pöörab Iisakusse viiv vana mnt paremale ja jõuab läbi valla vanima, Tärivere küla (esmamainimine 1330) Ida-Virumaa kõrgeimale, Tärivere mäele (94 m ü.m). Ligi 700 m pikkune, jalamilt max 42 m kõrgune seljandik tekkis jääaja lõpus liustiku servale sulavete setetest. Selle läänenõlv on lauge, idanõlv aga järsem (20-30 kraadi). Varsti pärast pööramist jääb vasemale põliste puudega kaitsealune parkmets, kus kulgevad mõnusad suusa- ja jalutusrajad (2, 3 ja 5 km ring). Mäe lael seisab uhke 28 m kõrgune vaatetorn, kust selge ilmaga paistavad isegi Kuremäe kloostri tornid ja Peipsi järv. Selle juures on parkla ja infotahvlid, tagapool väljaehitatud lõkkekoht.

 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee