04:23 laupäev, 20.04.2019
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
Ida-VirumaaKülad
  Ratva küla

Ratva küla asub Ida-Virumaal Mäetaguse vallas. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elas külas 49 inimest.

Ratva küla oli 1241. a. 6 adramaa suurune, hilisematel sajanditel elas siin mitukümmend peret.

Ratva külas esineb karstivorme. Siin asub ümbruskonna suurimaid kurisuid, mille neelamisvõime on kuni 30 l vett sekundis. Külast 1 km lääne pool asuv Ratva langeallikas on Eesti suurimaid: maa-alune oja kannab siit sekundis välja kuni 248 l vett.

19. sajandil elas Ratval omapärane poissmeeste perekond. Seitsmest vennast oli abiellunud ainult üks, teised jäid truuks oma poissmehetõotusele. Talu oli korras, kaks venda olid olnud ka koolmeistrid. Noorim, Normanni kihelkonnakooli kasvandik, oli talu "välisminister", kes korraldas kõik taluvälised toimetused.

Ratva raba (40 ruutkilomeetrit) asub külast 3 km lõunaedelas. Siinse turbalasundi keskmine paksus on 4 m, suurim aga ligi 7 m. Ratva raba kuulub Muraka raba kaitseala koosseisus looduskaitse alla.
Raba kirdenurgas on turbamudase põhjaga Ratva järv (ca 30 ha), väljavooluga Ojamaa jõkke.
1930.-ndate aastate lõpul moodustati Ratva raba looduskaitsereservaat (1109,1 ha). Valdav osa reservaadist oli raba ja soo, metsa leidus ainult 27 ha. Kaitseala piiresse jäi ka 15 rabasaart: Lambasabasaared, Susisaar, Männiksaar, Kuivasaar, Piirisaar jt. Üht saart kutsutakse Hundi-Jüri saareks - vanasti elanud seal Hundi Jüri nimeline mees, praegugi võib seal märgata vanade koobaste, maa-aluste käikude ja keldrite jälgi.
Kaitseala loomise ajaks polnud see territoorium enam päris puutumatu: mõnigi rabasaar oli metsast lagedaks raiutud, põlised kaljukotkaste pesad lõhutud.
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee