09:36 reede, 10.04.2020
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
Ida-VirumaaKülad
  Maidla küla

Maidla küla asub Ida-Virumaal Maidla vallas 3 km ja Püssist lõunas Purtse jõe ääres. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elas külas 132 elanikku. 1975-77 oli Maidla alevik.

Maidla valla asustus on koondunud peamiselt valla põhjaossa Maidla, Savala, Soonurme ja Uniküla ümbrusesse. Nendes külades elab 2/3 valla rahvastikust.

Ammusest asustusest siinmail annavad tunnistust muinasasulakoht küla keskel Purtse jõe idakaldal ja muinaskalmistu endise Aidu-Liiva küla kirdeosas. Tähelepandavad on ka kümmekond kaitsealust kultusekivi, millest ühel on koguni üle 260 lohu.

Maidla küla mainitakse esmakordselt kirjalikes allikais 1241. a. Siis ta oli 10 adramaa suurune. Küla järgi sai endale nime pärastine Maydellide suguvõsa. Maidla mõisa on esmakordselt märgitud 1465. a. 1520.-ndatel aastatel liideti küla mõisaga.

Arhitektuurimälestisena kuuluvad riikliku kaitse alla Maidla mõisa peahoone, valitseja- ja teenijatemajad ning park koos piirdemüüriga. See mõisahoonetekompleks on üks vanemaid ja paremini säilinud mälestisi Ida-Virumaal.

1927. a. leiti Maidlast 13. sajandil peidetud hõbeaare, mis koosnes 18 käevõrust, muudest ehetest ja 5 mündist.
VAATAMISVRSUSED:
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee