12:07 neljapäev, 04.06.2020
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
HarjumaaKülad
  Lohusalu küla

Lohusalu küla asub Harju maakonnas Keila vallas, Lohusalu poolsaarel. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elas Lohusalu külas 221 inimest.

Lohusalu küla on kirjalikes allikais esmakordselt mainitud 1480. a. (Loensal). Lohusalu küla asub poolsaarel kerkiva kõrgendiku varjus, olles seega hästi kaitstud tugevate meretuulte eest.

Lohusalu poolsaar piirab kirdest Lahepere lahte. See on umbes 3 km pikkune peamiselt männimetsane poolsaar, mis pakub palju huvitavat meie rannikualade geoloogilise mineviku selgitamiseks. Poolsaarel paikneb 23 m kõrguseni ulatuv astanguliste nõlvadega kõrgendik, mis varem oli saar Limneameres. Maatõusu tulemusel liitus saar hiljem liivase maakaela kaudu mandriga.

Varem on olnud eraldi saar ka poolsaare läänerannast neemikuna eenduv Nabe mägi ka (Nabemägi, Nabesaar, Röövlisaar), mis on arvatavasti muistne pelgupaik. Olenevalt tuultest ja merevee seisust võib Nabe saar endast kujutada saart või poolsaart.

Meremõisa küla mail asub Aidakivi (ümbermõõt 19 m, kõrgus 4,3 m). Kivi on kasutatud ka ohvrikivina. Rahvasuu räägib, et suure katku ajal roninud kivi otsa üks ellujäänud tüdruk ja hakanud laulma. Talle vastanud noormees Nabemäelt (Lohusalu poolsaarelt). Nii saanud kokku nüüdse Lohusalu küla asutajad.
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee