15:40 pühapäev, 03.07.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
TartumaaLinnadTartuTänavadTähe
  Tähe 3 (Korporatsioonihoone)

Korporatsioonihoone Tähe t. 3

19. sajandi lõpu ja sajandivahetuse neoklassitsistlik puhasvuukviimistlusega tellisehitis. Esimesi ja esinduslikumaid üliõpilasorganisatsioonile ehitatud hooneid. Valmis 1896. a. korporatsioonile "Estonia", aeh. R. Guleke. Asus linna piiril, Karlova mõisa maade naabruses.

Tämabapoolse kahekorruselise hooneosaga liitub tagaküljel ühekorruseline saaliplokk. Peafassaadi liigendab kaheastmeline risaliit, mille kujunduslikud aktsendid on peasissepääsu portaal, kahe ümarsamba ja balustraadiga lodźa ning seda päädiv kolmnurkfrontoon.

Oleg Kotśenovski

EA
 
  Tähe 3 (TÜ auditooriumikorpus)

TÜ auditooriumikorpus Tähe t. 3

"Eesti Maaehitusprojekt" 1978, arh. M. Palm, valmis 1982. a. Ehitati ülikooli 350. aastapäevaks Emajõe ürgoru nõlvale, lõuna pool Riia maanteed varem valminud füüsikakorpuse (arh. K. Vanaselja, 1977) kõrvale.

Põhiosas 2-4 korruselise, ruumide põhiotstarvet selgelt esiletoova üldkujuga auditooriumihoone pikitelg ühtib füüsikahoone pikiploki omaga. Mõlemad on orienteeritud peafassaadiga Tähe tänava poole ning neid ühendab galerii. Auditooriumihoone 4-korruselises osas asub kaksteist 25-kohalist ja seitse 50-kohalist auditooriumi. Läbi kahe korruse paiknevad kaldpõrandaga 200- ja 100-kohaline auditoorium. 2-korruselises plokis asuvad auditooriumide abiruumid, infokeskus, lugemissaal. Suurte auditooriumide osa on tellisseintega, viimisteltud graniitkrohviga, ülejäänud karkasspaneelkonstruktsioonis, välisviimistluseks samuti kivipuruga loodud faktuur.

Oleg Kotśenovski

EA

 
  Tähe 95

Elamu Tähe t. 95

Insener F. Kangro, umbes 1914-16, projekteeris arhitekt endale.

Ühekorruseline mansardkorrusega kõrge viiluga, Tartus harva esinev sõrestikkonstruktsioonis heimatstiilis puumaja paikneb nurgakrundil. Nii põhiplaan kui ka mansardkorrus on tugevasti liigendatud, kusjuures detailid on allutatud üldmõjule. Hoone on väga terviklik ja kompaktne. Võrdselt hästi on läbi töötatud nii Alevi kui ka Tähe tänava fassaad. Aiapoolse vaate on algselt lahtise rõdu kinniehitamine muutnud mõnevõrra tuimemaks.

Martti Preem

EA
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee