17:46 laupäev, 04.07.2020
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
HarjumaaLinnadTallinnTänavadSalme
  Salme 12 (Kultuurikeskus)

Kultuurikeskus Salme tänav 12

EP 1955-62, "Latgiprogorstroi" kordusprojekt, töödelnud arh.-d P. Härmson ja K. Luts, valmis 1965. a. Asub Tallinna ühes vanimas elurajoonis - Kalamajas, 2-3-korruseliste elamutega piiratud endisel haljasalal.
1950.-ndate aastate algusele iseloomulikus neoklassitsistlikus stiilis esinduslik suurem ühiskondlik hoone. Kompaktne, pikitelje suhtes sümmeetriline, peasissepääsuga otsast. Peafassaadi keskne orderisüsteemis ja muust hoonemahust kõrgem risaliit on nelja sambaga, rõduga teatrisaali (800 kohta) ees on kahe korruse kõrgune sammasfuajee. III korrusel, fuajee ja II korrusel paikneva näitusesaali kohal asub avar tantsusaal. Lava (313 kuupmeetrit) on varustatud tehnoseadmetega. Leldrikorruse kohvikusse (100 istekohta) pääseb nii väljast hoone küljelt kui ka peafuajeest.
Projektis oli algselt rohkesti neoklassitsistlikke kujundusdetaile. Sidumisprojekteerimise esimesel etapil asendati need rahvuslikus stiilis detailidega; ehituse käigus loobuti plastilistest kujundusdetailidest täiesti. Teatrisaali interjöör projekteeriti uuena ja siin kasutati uudseid vahendeid, arvestades akustika nõudeid. Saali lagi on kumernõgusa pinnaga ja ruuduti paiknevate valgustitega.
Välisviimistluseks on hall graniitkrohv.

Oleg Kotshenoski
Eesti arhitektuur I. Üldkoostaja V. Raam. Tln., 1993

 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee