16:06 laupäev, 11.07.2020
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
HarjumaaLinnadTallinnTänavadRävala pst
  Rävala pst 10

Teaduste Akadeemia raamatukogu Rävala puiestee 10

EP 1957-59, arh.-d U. Tölpus, P. Madalik, sisearh. L. Pärtelpoeg, valmis 1963. Ratsionalistliku arhitektuurisuuna algaastate esindushoone, iseloomulik U. Tölpuse loomelaadile.

Peahoone Rävala puiestee ääres, ajastupäraselt tagasiastega ehitusjoonest, liitub täisnurga all Teaduste Akadeemia hoonega. Raamatuhoidla on kvartali sees. Kompositsioonilise aktsendina projekteeritud saalikorpus Rävala puiestee ehitusjoonel valmis 1979. a., kohandatuna Teaduste Akadeemia instituutidele; tema välisilme ühtib kõrvalasuva Projekteerijate majaga.
Eksterjöör on lihtne; ohtralt on klaasi, akende erinev suurus väljendab ruumide eritarbelisust (II-III korrusel lugemissaalid, kõrgemal ametiruumid). Viimistlusmaterjalid (dolomiit, punane tellis) ja nende kooskasutus on ajastule ja autorile omased.
Sisekujunduslikult tähtsaim on fuajee, kus korraldatakse ka näitusi. Selles vahelduvad heledad ja tumedad toonid, aktsentideks on puu ning püsililled. Ruumi avardab ja seostab ümbrusega klaassein. Trepi tugipiirdel on arhitektuurilaadiga harmoneeruv L. Mikko keraamiline figuraalpannoo.

Toivo Kreek
Eesti arhitektuur I. Üldkoostaja V. Raam. Tln., 1993

 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee