17:34 laupäev, 04.07.2020
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
HarjumaaLinnadTallinnTänavadLennujaama
  Lennujaama 2

Tallinna lennujaam Lennujaama tee 2

"Aeroprojekt" 1976, arh. M. Piskov, sisearh. M. Grünberg, valmis 1980. a. Asub Tallinna - Tartu mnt. ääres Ülemiste järve läheduses.
Ehitis on sildekonstruktsioonist tulenevalt telkja ribilise katusega hoone, mille servad on pikendatud varikatuseks (sille 34 m, konsoolid 4 ja 7 m). Hoone välisilme olevat inspireeritud eesti rehielamust, kus domineerib laiade räästaste ja harjast üleulatuvate ristpuudega katus. Reisijate teenindamine on koondatud ühele tasandile - ülemisele korrusele, milleni jõuab kaldne juurdesõidutee ja kust otsepääsu lennukisse võimaldavad viis teleskoopkäiku.
Ülemine korrus on tsoneeritud: ühes otsas sise-, teises välisliinide sektor, nende vahel teenindustsoon (kohvik, restoran, sidekontor, määgipunktid); alumisel korrusel on abiruumid. Otsaseinad on kogu ulatuses klaasitud, pikikülgedelt avanevad vaated Ülemiste järvele ja lennuväljale. Ruumi tsoneerimine klaasvaheseinte, disanitud seadmete ja mööbliga säilitab suure siseruumi arhitektuurilise terviklikkuse.
Interjööri värviaktsendiks on erkpunane rippuv kommunikatsioonidekanal, sellest eenduv infotabloo ja punased registreerimisletid, nende kohal rippuvate minitabloodega.

Juta Lutsar

Eesti arhitektuur I. Üldkoostaja V. Raam. Tln., 1993

 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee