18:19 kolmapäev, 01.12.2021
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
ViljandimaaAlevid
  Ramsi alevik

Ramsi alevik asub Viljandi maakonnas Pärsti vallas. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elab alevikus 768 elanikku.

1940. a. rajati siia masina-traktorijaam. Aastaid oligi Ramsi eelkõige maaparandajate asula.

Sinialliku järv (varem Ohejärv) asub Viljandist 7 km lõuna pool. 6 ha suuruse ja ligi 1 km pikkuse järve sügavus on kuni 10,7 km.

Järve kaldal loode-kagusuunalisel oosil asub Sinialliku (Ohejärve) linnus. Nende vahelt läheb läbi kitsarööpmelise raudtee tamm. Raudtee ehitamise ajal 19. sajandi lõpul veeti linnuse idapoolne osa tammi täiteks; seda on ka hiljem kahjustatud.
Omal ajal oli see muistse Sakala linnustest üks suuremaid (üle 4000 ruutmeetri).
Linnamäe leidis Jaan Jung. Lähedal asuva ohvriallika järgi andis ta ka linnusele nime. Hilisem uurimine näitas, et linnuse jaoks oli valitud oosi kagupoolne ots, mis juba looduslikult oli kahest küljest kaitstud soise orulammiga, kusjuures nõlvad olid järsud ja kuni 12 m kõrged. Kagu- ja loodepoolsesse otsa kuhjati vallid, loodeotsa koguni kaks valli, mille vahe moodustas eeslinnuse.
Linnus on rajatud umbes 1000. a. paiku. Leiud kuuluvad 11. sajandisse ja 12. sajandi esimesse poolde, hilisemad leiud puuduvad. Läbi on kaevatud 344 ruutmeetrit ja leitud kolm ehitusjärku. Linnus on maha jäetud 12. sajandi teisel poolel.

Ramsi alevikust 3 km kaugusel on Siniallik, mis asub linnusest lõuna pool järve edelaotsa lähedal. Muistse ohvriallika vesi on külm ja läbipaistev; allikas näib sinisena allika põhjas oleva sinise savi tõttu.
Rahvajutu järgi on allika sinakas värvus tingitud sellest, et allikasse uputanud end sinisilme orjapiiga.
Veel räägitakse, et allika põhjas on poolakate  suur rahapada, mida keegi pole veel kätte saanud. Rahapada pidi kerkima siis, kui noormees valge hobuse seljas kolm korda ratsutab üle palgist, mis on asetatud risti üle allika.
Varanduse pidi kätte saama ka siis, kui seitse venda korraga allikale tulevad ja seitsmenda kuu seitsmendal päeval ühest nõust selle allika vett joovad.
Allikal usuti olevat tervendav toime. Sellesse heideti ohvriandideks hõbemünte; samaaegselt pidi annetaja midagi soovima ning soov pidi siis täituma.
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee